Ağız ve Çene Cerrahisi
12 Mayıs 2022

                                                                 IMG_3504.JPG
 
   
  Ağız ve Çene Cerrahi kliniğimizde minör ve majör cerrahi girişimleri, kist, travma, gömülü diş çekimi, çene kırığı. rezeksiyon vb işlemler gerçekleştirilir.


  Kliniğimiz modern cihazlarla donatılmış olup muayene polikliniği, lokal ve genel ameliyathanesi, yataklı servisi mevcuttur.

    
  Kliniğimizde uzman ve deneyimli diş hekimlerimiz hizmet vermektedir.

    

  Hastaların muayene ve acil tedavileri aynı gün içerisinde tamamlanmakta ve daha sonra yapılacak tedavileri için randevuları planlanmaktadır.

  

  Fiziksel ve zihinsel uyum yetersizliği olan bu tür hastaların lokal anestezi ile yapılan tedavi işlemlerinde hem hasta hem de doktoru açısından zorluklarla karşılaşılmaktadır. Uyum gösteren mental retarde hastaların tedavileri lokal anestezi altında ya da sedasyon desteği ile yapılmaktadır. Uyum gösteremeyen ağır Zihinsel veya fiziksel engellilerin tedavileri genel anesteziyle yapılmaktadır.


  Mental retarde hastalara genel anestezi altında, diş çekimi , diş tedavisi, diş taşı temizliği aynı seansta yapılır.


  Engelli hastalar; hastanemizdeki ilk tedavi işlemlerinden sonra, kendi kendine ağız bakımlarını yapamadıklarından, diş çürükleri ve diş eti hastalıkları sık sık tekrarlamaktadır. Bu nedenle hastalarımız 6 aylık periyotlarla kontrollere çağrılır.

  Ağız ve Çene Cerrahisi bölümünden randevu alabilmek için öncelikle ALO 182 'yi arayarak ya da www.mhrs.gov.tr adresinden randevu alarak muayene olmanız gerekmektedir. Gerekli durumlarda hekimlerimiz sizi uzman hekimlerimize yönlendirecektir...